flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Новоселицьким районним судом за хуліганство засуджено 15 річного школяра

23 жовтня 2018, 15:28

   Новоселицький районний суд Чернівецької області розглянув у судовому засіданні кримінальне провадження відносно 15-річного учня Хотинської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 5, якого обвинувачено за
 ч. 4 ст. 296 КК України (хуліганство, грубе порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжується особливою зухвалістю чи винятковим цинізмом).

   Інцидент трапився у березні 2018 року, юнак, з хуліганських мотивів, прагнучи показати свою зневагу та перевагу у фізичній силі, діючи з особливою зухвалістю, безпричинно розпочав словесний конфлікт з іншим школярем, в ході якого наніс останньому декілька ударів кулаком в обличчя. Через кілька хвилин після скоєного, хлопець, продовжуючи свої злочинні дії, повторно підійшов до потерпілого, який на той момент знаходився на зупинці громадського транспорту по вул. Незалежності у м. Хотині, погрожуючи фізичною розправою, приставив до голови юнака пневматичний газобалонний пістолет, чим створив реальну загрозу для його життя та здоров’я.

   Новоселицький районний суд Чернівецької області при призначенні обвинуваченому покарання враховував, що останній вперше притягується до кримінальної відповідальності, позитивно характеризується за місцем проживання, щиро розкаявся та активно сприяв розкриттю злочину.
Тому суд, врахувавши всі обставини справи, визнав обвинуваченого винним за ч. 4 ст. 296 КК України (хуліганство) та призначив йому покарання, з застосуванням вимог ст. 69 КК України (призначення більш м’якого покарання, ніж передбачено законом), у виді 1  року позбавлення волі. Відповідно до ст. 75, 104 КК України звільнив від відбування основного покарання з іспитовим строком в 1 рік. Втім, якщо підсудний, протягом визначеного судом іспитового строку, вчинить новий злочин, тоді відбуватиме реальне покарання.

 

 

Прес-служба,

апеляційного суду Чернівецької області