flag Судова влада України

В ході реформування судової системи цей суд припинив роботу

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Віталій Марчак: «Суд присяжних – гарантія справедливого правосуддя»

06 грудня 2017, 14:34

   Сьогодні, 6 грудня 2017 року на базі Чернівецької обласної державної адміністрації, за підтримки Головного територіального управління  юстиції у Чернівецькій області відбувся круглий стіл на тему: «Захист прав людини в Україні».

   Участь у заході прийняв суддя, заступник голови апеляційного суду Чернівецької області, доктор юридичних наук, професор – Марчак В. Я,. в.о. начальника Головного територіального управління  юстиції у Чернівецькій області  – Малий О.В., та перший заступник начальника – Адамчук А.І., заступник голови, керівник апарату Чернівецької обласної державної адміністрації  – Стецевич О.І., прокурор відділу організаційного та правового забезпечення прокуратури Чернівецької області – Словський Р.О., тощо.

   Відкрив захід та виступив із вітальним словом заступник голови, керівник апарату Чернівецької обласної державної адміністрації  – Стецевич О.І., який вказав, що на сьогоднішній день в Україні відбуваються радикальні зміни у всіх сферах життя суспільства, які є важливими для кожного громадянина. Ці зміни торкнулися практично всіх гілок влади, включаючи суд та прокуратуру, і є доволі актуальними для обговорення в нас час.

   Виступаючи із доповіддю на тему: «Суд присяжних – гарантія справедливого правосуддя», суддя апеляційного суду Чернівецької області
Віталій Ярославович Марчак  наголосив, що сьогодні надзвичайно важливим є питання відновлення довіри до вітчизняної судової система, яка передбачає наявність особливого виду соціально-правової комунікації між громадськістю та державою. А таку комунікацію може забезпечити інститут суду присяжних, якому надається конституційне значення, як одному з найважливіших проявів демократизації в Україні. І саме він має стати яскравим прикладом втілення принципу безпосередньої участі народу у здійсненні правосуддя.

Більше того, суддя зазначив, що: «Присяжні засідателі не повинні знати досконало закон, для цього є професійні судді. Вони повинні вміти чітко визначити чи достатньо доказів для того, щоб визнати ту чи іншу людину винною, та вирішити чи є її дії небезпечними для суспільства».

Загалом, суд присяжних – це один із інститутів судової системи та всієї системи органів державної влади, що втілює принцип безпосередньої участі народу у здійсненні правосуддя. Зв’язок між правами людини і судом присяжних підкреслює переваги цієї форми судочинства перед традиційним порядком розгляду кримінальних проваджень, а також вказує на гуманістичний і правозахисний характер даної форми судочинства.

 

   Також із доповіддю про повноваження органів прокуратури у сфері захисту прав людини в умовах законодавчих змін виступив прокурор відділу організаційного та правового забезпечення прокуратури Чернівецької області Словський Р.О. Про специфіку роботи над захистом прав людини в діяльності Національної поліції розповіла Ханевич О.М – старший інспектор з особливих доручень Управління забезпечення прав людини ГУ НП в Чернівецькій області. А про особливості захисту прав людей при вчиненні нотаріальних дій ознайомила присутніх Лірниченко Н.М. – приватний нотаріус Чернівецького міського нотаріального округу.

Прес-служба,

апеляційного суду Чернівецької області